Станом на 12 травня на Харківщині працюють 350 закладів дошкільної освіти, 22 заклади професійної (професійно-технічної) освіти, 42 заклади фахової передвищої освіти, а також 21 заклад вищої освіти. При чому, більшість з них — дистанційно.
Про це під час брифінгу в Харкові повідомили в обласній військовій адміністрації.
Відтак, серед 350 закладів дошкільної освіти, в яких навчається понад 16 тисяч дітей, працюють очно лише 27 установ з 1259 вихованцями. Крім того, на змішану форму «вийшов» 261 вихованець із чотирьох закладів зі Старосалтівської, Кегичівської та Близнюківської громад. Водночас 319 закладів, а це майже 15 тисяч дітей, продовжують свою роботу дистанційно.
Також за інформацією ОВА, 18 закладів професійної (професійно-технічної) освіти працюють дистанційно (майже 10 тисяч здобувачів), інші чотири — очно (738 здобувачів).
Разом з тим, ще 39 закладів фахової передвищої освіти навчають у форматі онлайн, і лише три — офлайн. Так само 14 закладів вищої освіти функціонують дистанційно, на противагу семи закладам зі змішаною формою роботи. Тоді, як загалом у закладах вищої освіти на Харківщині навчаються понад 116 тисяч студентів, а набір на перший курс на 2024-25 навчальний рік становить понад 30 тисяч здобувачів.
В адміністрації також повідомили, на створення двох навчально-практичних центрів у закладах фахової передвищої освіти у 2025 році виділили 13,2 мільйона гривень.
Водночас уточнюється, внаслідок дій росіян в області пошкоджено 35 та повністю зруйновано один заклад фахової передвищої освіти. Крім того, пошкоджено 18 та зруйновано два заклади професійної (професійно-технічної) освіти.
Однак за даними ОВА, найбільших втрат внаслідок російського вторгнення зазнали саме заклади дошкільної освіти. Відтак, станом на зараз 326 установ, а це майже половина від загальної кількості, припинили свою роботу. При чому, 284 заклади пошкоджені, 30 зруйновані, а шість лишилися на тимчасово окупованих територіях Харківщини.
Читайте також
- На Харківщині відбудують 37 закладів освіти — Синєгубов.
- «Спочатку пандемія, а потім вторгнення — ми навіть алфавіт не встигли вивчити»: виклики офлайн освіти на Харківщині.
